Przejdź do treści

Komunikacja powiatowa startuje: Oferty otwarte

Informacje, 20 grudnia 2022 13:20

Dziś nastąpiło otwarcie kopert z ofertami przewoźników na obsługę nowych tras autobusowych w powiecie wadowickim. Znamy wstępne, nieoficjalne wyniki.

Przewozami na trasie Andrychów – Inwałd – Wadowice zainteresowane były cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę (2,42 zł za wozokilometr) złożyła „Bus Janiso”. Natomiast tylko jeden podmiot zajmujący się transportem publicznym chce obsługiwać linię Wadowice – Frydrychowice – Wieprz – Andrychów. To Beskid Bus. Najprawdopodobniej to te firmy będą obsługiwać wspomniane linie, ale pracownicy Starostwa Powiatowego muszą przeanalizować jeszcze złożone przez oferentów dokumenty pod kątem ich zgodności z wymaganiami postępowania.

Przypomnijmy, iż budząca największe zainteresowanie w naszej gminie linia z Andrychowa przez Inwałd do Wadowic będzie obsługiwana 19 razy dziennie (licząc tam i z powrotem) od poniedziałku do piątku oraz dziewięć razy w soboty. Nie przewidziano kursów niedzielnych. Jeden z przystanków będzie się znajdował koło wadowickiego szpitala.

jd Fot. Archiwum „Nowin Andrychowskich”

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content