Przejdź do treści

Komunikacja Beskidzka zawiesza obsługę niektórych przystanków w Andrychowie

Informacje, 20 lipca 2023 08:27

W związku z pismem operatora Komunikacji Beskidzkiej S.A., Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny w Bielsku-Białej informuje, że ze względu na bezpieczeństwo pasażerów oraz konieczność zapewnienia ciągłości świadczenia usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego, zmuszeni jesteśmy do czasowego zawieszenia obsługi przystanków: „Andrychów ul. Włókniarzy Eldom”, „Andrychów ul. Włókniarzy”, „Andrychów ul. Włókniarzy Rondo” oraz „Andrychów ul. Lenartowicza Sklep”.

Powyższa decyzja została podyktowana prowadzonym remontem, który w ostatnim czasie całkowicie uniemożliwił przejazd ww. odcinkiem przez pojazdy Komunikacji Beskidzkiej, ponadto doszło do kilku sytuacji, w których różnica wysokości terenu uniemożliwiała przejazd naszych autobusów oraz wielokrotnie sprzęt budowlany wchodzący częściowo w pas drogowy utrudniał przejazd i powodował znaczne opóźnienia w kursach, skutkujące zakłóceniem całej siatki połączeń.

Wprowadzenie mniejszych pojazdów, które było również przedmiotem naszych analiz również nie jest możliwe z uwagi na ilość przewożonych pasażerów na liniach 110, 140 i 142. W związku z powyższym, aktualnie kursy będą realizowane z pominięciem przystanków: „Andrychów ul. Włókniarzy Eldom”, „Andrychów ul. Włókniarzy”, „Andrychów ul. Włókniarzy Rondo” oraz „Andrychów ul. Lenartowicza Sklep”, poprzez ul. Krakowską do dworca autobusowego w Andrychowie do czasu, kiedy możliwy będzie ponownie przejazd autobusów lub zakończenia prac drogowych na wskazanym odcinku.

Źródło: Komunikacja Beskidzka S.A.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content