Komplet zwycięstw Beskidu i awans na pozycję wicelidera FOTO

Sport, 18 sierpnia 2021 20:25

Beskid Andrychów pokonał Clepardię Kraków 4:0 w środowym meczu trzeciej kolejki Keeza IV ligi. Bramki zdobyli Eryk Ceglarz, Kamil Karcz, Dawid Nagi, a wynik został ustalony golem samobójczym. Andrychowianie plasują się na drugim miejscu, ustępując tylko Wieczystej Kraków.

Drużyna Beskidu przeważała od początku meczu, a wynik otworzył Eryk Ceglarz w 20. minucie, wykorzystując rzut karny. Na kolejne gole trzeba było poczekać do drugiej połowy. Najpierw Kamil Karcz głową zamknął centrę z rzutu rożnego, a później Dawid Nagi pięknym strzałem z dystansu pokonał krakowskiego golkipera. Wynik na 4:0 w samej końcówce ustalił gracz Clepardii, zdobywając bramkę samobójczą po zagraniu Tomasza Kaczmarczyka.

Po trzech meczach Beskid ma na koncie komplet zwycięstw, jako jeden z trzech zespołów. Na prowadzeniu Wieczysta Kraków, która wyprzedza andrychowian lepszym bilansem bramek. W czwartej kolejce podopieczni trenera Tomasza Moskały zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Garbarni Kraków w najbliższą niedzielę o 17.

Beskid Andrychów – Clepardia Kraków 4:0 (1:0)
Beskid zagrał w składzie: Kacper Zaremba – Tomasz Kaczmarczyk, Dariusz Kapera, Michał Tylek, Łukasz Zakrzewski – Patryk Koim (60 Jakub Zaremba), Dawid Nagi, Filip Kasiński, Kamil Koziołek – Kamil Karcz, Eryk Ceglarz (63 Patryk Drabik).