Przejdź do treści

Komiksy w andrychowskiej bibliotece

Informacje, 19 czerwca 2023 11:57

Czy wiecie że... W pierwszych komiksach Hulk nie był wcale koloru zielonego. W wydaniach pochodzących z 1962 roku był on szary! À propos zieleni...

Od niedawna do Naszych nowości dołączyło kilka komiksów z serii Wojownicze Żółwie Ninja. Na pewno je znacie lub chociaż kojarzycie. Zachęcamy więc do wypożyczenia i prześledzenia losów czterech wojowników. Będziecie bowiem świadkami bojów stoczonych przez żółwie oraz ich sojuszników przeciw starym i nowym wrogom w mrocznych i niebezpiecznych zaułkach oraz kanałach Nowego Jorku. Brzmi interesująco prawda?

Dla fanów mitologii to istna perełka. Mowa tutaj, oczywiście o komiksie Tezeusz i Minotaur tom 7 z serii Świat mitów. Pomysłodawcą serii „Świat mitów” i jej opiekunem merytorycznym jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Scenariusz napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki są dziełem włoskiego artysty Mauro de Luki. Wejdźcie do świata starożytnej Grecji, gdzie minotaury, bogowie i herosi to chleb powszedni- uważajcie jednak, ciężko jest z niego wrócić!

Mówiliśmy o mitologii greckiej to teraz może czas na nordycką? Oto przed Państwem Przygody Thora. Komiks zabierze Was w fantastyczną podróż po dziewięciu krainach – poznacie sławne czyny Thora, dowiecie się jak bóg gromów otrzymał swój młot Mjóllnir, kim był Loki i jak zakończył się Ragnarók. Książka przedstawia najbardziej znane przygody Thora – wyprawę do królestwa Utgardu, zdobycie kotła Hymira, odzyskanie Mjóllnira z rąk olbrzyma Thryma. Nie wahajcie się i wkroczcie do niesamowitego świata nordyckich bogów i bogiń.

Komiksy są świetne, a to tylko 3 propozycje z kilkudziesięciu jakie posiadamy w Naszym księgozbiorze. Klikajcie w link andrychow-mbp.sowa.pl i sprawdźcie co jeszcze mamy. Do zobaczenia w bibliotece 😉

a_p Fot. Aleksandra Polak

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content