Przejdź do treści

Kolizje i pożary w okresie świątecznym

Informacje, 27 grudnia 2016 09:53

​Od piątku 23 grudnia policja prowadziła wzmożone działania na drogach powiatu wadowickiego w ramach poprawy bezpieczeństwa w okresie świątecznym. – W Andrychowie, Kalwarii i Wadowicach święta przebiegły wyjątkowo spokojnie – mówi Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzeczniczka KPP w Wadowicach.

Podziel się

W ciągu kilku dni doszło do 11 kolizji, policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Podczas wzmożonych kontroli Policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, wyprzedzanie, brawurę kierowców oraz ich trzeźwość. Kontrolowali też stan techniczny pojazdów i m.in. to czy dzieci są przewożone w fotelikach, a kierowcy i pozostali pasażerowie mają zapięte pasy.

W czwartek 22 grudnia na ul. Starowiejskiej, w pobliżu granicy Andrychowa i Wieprza dachował samochód. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wpadł poślizg – poszkodowany trafił do szpitala. Kierujący był pod wpływem alkoholu. Kilkukrotnie musieli też interweniować strażacy. W wigilijny wieczór w Targanicach w Nowej Wsi doszło do pożaru w kotłowni – sytuację szybko opanowano. Z kolei w bożonarodzeniowy poranek w Sułkowicach przy ul. Bł. S. Faustyny wybuchł pożar sadzy w kominie. Komin pękł, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Źródło: KPP Wadowice, OSP Andrychów, OSP Sułkowice-Łęg, fot. OSP Sułkowice-Łęg
Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content