Przejdź do treści

Kolizja drogowa z udziałem nietrzeźwego kierowcy

Informacje, 13 listopada 2023 10:00

Policjanci z Komisariatu Policji Chełmku zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego, który doprowadził do kolizji drogowej z innym samochodem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w piątek (10.11.2023) tuż przed godziną 15 w Bobrku na ulicy Nadwiślańskiej. Podczas czynności policjanci ustalili, że będący pod wpływem alkoholu (1,5 promila) 57-letni kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa kierującej samochodem marki Fiat. W wyniku zdarzenia kierujący nie doznali obrażeń ciała. Sprawca kolizji został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content