Przejdź do treści

Kolejny spektakl w ramach akcji Teatr Polska

Kultura, 10 listopada 2015 08:22

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza w poniedziałek 16 listopada do Miejskiego Domu Kultury na spektakl Artura Pałygi „Tato”, w reżyserii: Małgorzata Bogajewska. Wystąpią aktorzy krakowskiego Teatru Bagatela im. T. Boya-Żeleńskiego.

Podziel się

16 listopada (poniedziałek) o godz. 18.00
Artur Pałyga – „Tato

Teatr „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie
Występują: Przemysław Branny, Patryk Kośnicki, Wojciech Leonowicz, Tomasz Lipiński, Ewelina Starejki, Adam Szarek, Marcel Wiercichowski
Gorzka komedia o toksycznych rodzinnych relacjach. Główny bohater Franio próbuje wybaczyć i zrozumieć własnego, nieznoszącego sprzeciwu, skrajnie surowego ojca. Jeszcze raz przemierza krainę dzieciństwa, przygląda się swoim smutkom, strachom, żalom. Sprawdza, co dał mu ojciec. Jakimi emocjami karmił go podczas codziennych spotkań albo poważnych męskich rozmów. Spektakl zbudowany jest z krótkich, niemal filmowych scenek, prezentujących życie bohatera od jego narodzin aż po śmierć ojca. Reżyserka zderza tragiczne momenty z zabawnymi – aktorzy grają na instrumentach do evergreenów śpiewanych przez matkę, Frania Magdę.

„Tato” okazał się największą niespodzianką podczas 35 Warszawskich Spotkań Teatralnych, otrzymał nagrodę publiczności na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni. W 21. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej Małgorzata Bogajewska otrzymała nagrodę za reżyserię, a Ewelina Starejki wyróżnienie za rolę Mamuśki.

Spektakl dla widzów od 14 lat. Czas trwania: 110 minut
Ceny biletów: 30 zł (rząd 1 – 5), 25 zł (od rzędu 6),  15 zł zbiorowe (od rzędu 6) min.15 osób
Sprzedaż biletów:  MDK w Andrychowie,  ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918 Bilety online: www.kultura.andrychow.eu
Kasa biletowa MDK czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 20.00

16 listopada o godz. 15.00 przed spektaklem „Tato” odbędą się warsztaty teatralne „Czy człowiek może być samotną wyspą?”.

W nawiązaniu do spektaklu „Tato” Artura Pałygi proponujemy uczestnikom poszerzenie wiedzy o powstawaniu przedstawienia oraz udział w dramie na temat szeroko pojętych relacji rodzinnych. Każdy będzie mógł wejść w niejedną rolę i spojrzeć na życie z nowej perspektywy. Punktem odniesienia dla naszych zajęć będzie nieprzemijająca z wiekiem relacja rodzic – dziecko. Zaproponujemy uczestnikom warsztatów, aby przygotowali propozycje scen do wykorzystania podczas warsztatów na podstawie „Listów do ojca” Franza Kafki.
W warsztatach mogą brać udział uczniowie 2 i 3 klasy gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych, a także nauczyciele i pedagodzy.
Warsztaty poprowadzą:
Małgorzata Bogajewska (reżyserka, pedagog łódzkiej PWSFTviT)
Wojciech Leonowicz (aktor, pedagog krakowskiej PWST)
Bliższe informacje i zapisy: tel. 602 287 238.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content