Przejdź do treści

Kolejne miliony dla „Kotarbina”

Informacje, 07 lipca 2023 12:27

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie przeżywa największy w historii boom inwestycyjny. Starostwo Powiatowe w Wadowicach poinformowało właśnie, że do popularnego „Kotarbina” trafi 12 milionów złotych dotacji na utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności (BCU).

Stosowną umowę podpisano w Warszawie, a pieniądze pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy. Andrychowskie BCU ma kształcić w zakresie logistyki. – Za te pieniądze dokonamy kolejnego wielkiego kroku naprzód, jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe w powiecie – informuje wicestarosta Beata Smolec. – I nie chodzi tylko o duże inwestycje, remonty czy zakupy z górnej półki do naszych placówek. Najistotniejsze jest to, że te środki pozwolą nam na stworzenie centrów szkoleniowych, dzięki którym nasza młodzież i dorośli mieszkańcy powiatu, nie powinni mieć żadnego problemu z odnalezieniem się na runku pracy. Na tym – co oczywiste – najbardziej nam zależy.

Warto odnotować, iż drugie branżowe centrum, tyle że w zakresie obuwnictwa powstanie w kalwaryjskim Zespole Szkół im. KEN. Na ten cel będzie przeznaczone z Krajowego Planu Odbudowy 10 mln zł. Do obu przedsięwzięć dołoży się samorząd powiatowy.

jd Fot. Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content