Przejdź do treści

Kolejne dwa budynki socjalne prawie gotowe

Informacje, 12 stycznia 2023 13:38

W najbliższy poniedziałek – 16 stycznia – zakończone i odebrane będą prace budowlane w drugim budynku przy ul. Batorego. Trzeci jest w stanie zamkniętym, czyli ma już okna i drzwi, a czekają go tynkowanie i prace wykończeniowe. Domy zasiedlane będą jednak dopiero w połowie roku.

Pierwszy budynek socjalny przy ul. Batorego został zasiedlony już rok temu, liczy 13 mieszkań o dobrym standardzie, ale małym metrażu od 20 do 30 metrów. Jak powiedział nam w Radiu Andrychów Grzegorz Góra dyrektor Zespołu Obsługi Mienia Komunalnego, pierwszy blok sprawdził się. Lokatorzy są zadowoleni i z nich administracja też jest zadowolona.

– Aby dwa kolejne budynki zostały zasiedlone trzeba wykonać kilka ważnych rzeczy, jak przyłącza mediów, uporządkowanie terenu, budowa chodników i drogi dojazdowej, a poza tym uzyskać wszystkie pozwolenia na użytkowanie w nadzorze budowlanym – mówi Szymon Wnęczak, kierownik Wydziału Inwestycji. Władze gminy chcą to zrobić razem dla dwóch budynków, gdzie na nowych lokatorów będzie czekać w sumie 26 lokali.

Ogólny plan budowy osiedla socjalnego to cztery bloki, każdy po 13 mieszkań. Trzy już stoją. Gmina uzyskała dofinansowanie do tej inwestycji – ponad 4 mln zł. Trzy stojące domy kosztowały ponad 6 mln. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na budowę czwartego bloku. Wtedy będzie można policzyć wszystkie koszty i oszacować, jaki był wkład samorządu i jaki procent dofinansowania.

n   

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content