Przejdź do treści

Kolejne derby na remis

Sport, 26 kwietnia 2015 20:10

Za nami weekend pełen piłkarskich emocji w naszej gminie. Burza podzieliła się punktami z Halniakiem, zremisował także Znicza, a Leskowiec, Huragan i Gronie wygrały swoje mecze.

Podziel się

A-klasa Wadowice:
Burza Roczyny – Halniak Targanice 1:1
Orzeł Ryczów – Znicz Sułkowice-Bolęcina 1:1

Derbowe starcie Burzy z Halniakiem zgromadziło na stadionie w Roczynach kilkuset widzów. Na brak emocji nie można było narzekać. Podopieczni trenera Mateusza Siwca po pierwszej połowie prowadzili, ale nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku. Niżej notowany Halniak wyrównał, wyrywając Burzy cenne punkty. Roczynianie stracili prowadzenie,  bo Relaks Wysoka pokonał Żarka Stronie i wskoczył na 1. miejsce (37 punktów). Burza jest 2. (35 punktów), a taką samą zdobycz ma Orzeł Wieprz. Halniak Targanice plasuje się na 9. miejscu (19 punktów).

Drużyna Znicza urwała punkty wyżej notowanemu Orłowi Ryczów i to na jego terenie. Podopieczni trenera Marka Kudłacika zremisowali 1:1, a Orzeł stracił miejsce w czołówce – spadł na 5. miejsce. Znicz zgromadził dotychczas 21 oczek i jest siódmy. 

B-klasa Wadowice gr. II:
Huragan Inwałd – Przełęcz Kossowa 3:1
Dąb Tomice – Leskowiec Rzyki 1:3

Zespoły Huraganu i Leskowca solidarnie wygrały swoje mecze po 3:1. Teoretycznie trudniejsze zadanie mieli piłkarze z Rzyk, bo walczyli na boisku w Tomicach, a tamtejszy Dąb plasuje się w środku stawki. Leskowiec wygrał i utrzymał 1. miejsce (35 punktów).

Na potknięcie nie mogli pozwolić sobie też zawodnicy z Inwałdu, którzy pewnie pokonali plasujący się w dole stawki zespół z Kossowej. Podopieczni trenera Jakuba Adamusa mają na koncie 30 punktów i zajmują 3. miejsce. 

C-klasa Wadowice gr. II:
Dąb II Paszkówka – Gronie Zagórnik 1:4

Serię zwycięstw kontynuują piłkarze z Zagórnika, którzy tym rozprawili się 4:1 z rezerwami Dębu Paszkówka. Gronie mają 23 punkty i zajmują 5. miejsce. Czwarta Skawa Witanowice ma jedno oczko więcej. 

Poniżej prezentujemy zdjęcia z derbowego meczu Burzy z Halniakiem.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content