Przejdź do treści

Kolejna udana zbiórka żywności

Informacje, 07 grudnia 2015 08:01

​Prawie 2,4 tony żywności zebrali wolontariusze z andrychowskich szkół podczas Świątecznej Zbiórki Żywności. Produkty – głównie cukier, mąka, makaron, ryż, olej, konserwy i słodycze – trafią do najbiedniejszych rodzin z naszej gminy.

Podziel się

Zbiórka odbyła się w dniach 4-6 grudnia i była prowadzona w sklepach PSS, Wizanu, Biedronce, Intermarche, Kauflandzie, Tesco i Netto. A w akcji organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności – Bank Żywności w Krakowie oraz szkolny klub PCK HDK przy ZS nr 1 w Andrychowie pomagali uczniowie z następujących szkół:

Zespół Szkół Nr 1 Andrychów, Gimnazjum Nr 1 Andrychów, Gimnazjum Nr 2 Andrychów, Harcerze ZHP Andrychów, Szkoła Podstawowa Nr 4 Andrychów, Szkoła Podstawowa Nr 2 Andrychów, Zespól Szkół Samorządowych w Targanicach, Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach, Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach Łęgu, Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach Bolęcinie, Technikum Logistyczne Mundurowe ZS ZDZ w Andrychowie oraz członkowie rodzin organizatorów.

– Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy podzielili się żywnością z najbiedniejszymi, wolontariuszom, którzy  zaangażowali się w zbiórkę żywności oraz wszystkim mediom, które promują akcje zbiórki żywności.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content