Przejdź do treści

Kolejna działka dla kolejnej firmy

Informacje, 27 czerwca 2023 13:39

Firma KAREMI z Andrychowa wylicytowała ponadhektarową działkę w strefie aktywności gospodarczej. Po tym przetargu do sprzedaży w strefie pozostały już tylko dwie działki.

KAREMI to firma zajmująca się produkcją elementów metalowych do mebli. Na swej stronie piszą o sobie tak: „Jesteśmy nowoczesną prężnie rozwijającą się firmą, która zajmuje się spawaniem konstrukcji pod meble typu: stoły, stoliki kawowe, biurka. Zajmujemy się również produkcją mebli industrialnych takich jak: stoły na solidnych nogach z blatem z litego dębu, hokery, stoliki kawowe, regały, meble ogrodowe. Produkty w całości wykonane są ręcznie z wysokiej jakości materiału.”

Jak poinformowano nas w Urzędzie Miejskim, na dzień dzisiejszy ogłoszone były dwa przetargi ustne na sprzedaż dwóch działek położonych w Krakowskiej SSE, podstrefie Andrychów a to nr: 6905/12 o pow. 1,7702 ha i 6905/13 o pow. 1,0545 ha.

Do przetargu została dopuszczona tylko jedna firma – KAREMI Karol Byrdziak z Andrychowa, która w wyznaczonym terminie wpłaciła wadium oraz spełniła wymogi uczestnictwa przetargu i przystąpiła do licytacji. A adresatem były małe i średnie firmy. W wyniku przeprowadzonego przetargu wylicytowana została jedna działka nr 6905/13 o pow. 1,0545 ha przez firmę KAREMI za kwotę 1.128.170,00 zł.

– Jeżeli Krakowski Park Technologiczny nie  skorzysta z prawa pierwokupu, jakie mu przysługuje, to nastąpi przeniesienie własności tej działki na wymienioną firmę – poinformowała nas Barbara Krzyżak, kierowniczka Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami UM.

n

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content