Przejdź do treści

Kobieta kwiat

Kultura, 06 marca 2023 08:48

Od dziś w Galerii Sztuk"i" przy andrychowskim magistracie można oglądać obrazy Grażyny Jończy. To trzecia wystawa tematyczna autorski. - Kobiety i kwiaty zawsze kojarzą nam się z pięknem, jest to bardzo wdzięczny temat. Tym bardziej, że niebawem święto Kobiet.

W moich obrazach pragnę pokazać piękno kobiet, przede wszystkim ich wnętrze. Maluję kobiety romantyczne, ale równocześnie mocno stąpające po ziemi. Każda moja praca, ma wywołać pewne emocje i wrażenia na odbiorcy.  – mówiła autorka w Radiu Andrychów. Rozmowa z artystką już dziś na antenie Radia Andrychów po godz. 10.00. Jeżeli chcecie wiedzieć, dlaczego każda kobieta na obrazie pani Grażyny ma koronkę, słuchajcie Radia Andrychów!

Grażyna Jończy urodziła się w Wadowicach, ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Historycznym. Od 2021 r. jest członkinią Stowarzyszenia Grupa Twórców MY. Z pasji związana z malarstwem i historią sztuki.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z artystką.

Ekspozycja prezentowana jest do końca marca. Zapraszamy!!

Galeria Sztuk”i” (ul. Rynek 14, Punkt Informacji Turystycznej) w Andrychowie

p Fot. CKiW w Andrychowie

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content