Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

Klub Podróżnika powraca

Kultura, 22 października 2021 10:20

NOWE MIEJSCE, INNY DZIEŃ TYGODNIA. Po długiej przerwie powraca Klub Podróżnika Koła PTTK „Chałupa”. Pierwsze spotkanie we wtorek 26 października o godz. 18.00 w Sali Bankietowej Restauracji na Starym Tartaku w Andrychowie (ul. Juliusza Słowackiego 4a). Wstęp wolny.

WOKÓŁ EVERESTU

W jaki sposób zorganizować samodzielnie wyprawę w najwyższe góry świata bez wsparcia agencji trekkingowych i przewodników dowiemy się podczas spotkania z Tamarą Wiecheć – kierowniczką działu animacji w Wadowickim Centrum Kultury, koordynatorką Przeglądu Filmów Górskich i Klubu Podróżnika „Bez Paszportu”, miłośniczką gór, podróży i fotografii. Nie każdy może być Krzysztofem Wielickim czy Leszkiem Cichym i zapisać się w historii himalaizmu zdobywając Everest zimą. Jednak przy odrobinie determinacji można wybrać się na trekking pod tę mityczną górę, zachwycić się spektakularnymi widokami, poznać himalajskie wioski, chłonąć atmosferę i kroczyć śladami wielkich odkrywców.

Zapraszamy na opowieść o tym jak przekuć marzenia w czyn i wyruszyć na legendarny trekkingowy szlak do bazy pod Everestem, pokłonić się pod czortenem Jerzego Kukuczki i wspiąć na pięciotysięczne szczyty Kala Pattar (5550 m n.p.m) i Gokyo Ri (5357 m n.p.m).


Źródło: Koło PTTK „Chałupa”

Podziel się
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content