Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Klapki dla Gambii

Informacje, 23 maja 2018 11:53

Radio Andrychów dołącza do II edycji akcji “Klapki dla Gambii”. Każdy może pomóc. Dla nas tak niewiele, dla nich tak dużo!

Podziel się
W naszej redakcji trwa akcja „Klapki dla Gambii”, której celem jest zebranie jak największej ilości dziecięcych klapek dla afrykańskich maluchów z Gambii. Serdecznie zapraszamy do bezinteresownego wsparcia tej inicjatywy: wystarczy zakupić parę plastikowych klapek, podpisać od spodu swoim imieniem i przynieść do naszej redkacji (ul. Krakowska 74 w Andrychowie) do 22 czerwca.
 

Wśród ambasadorów akcji znalazły się firmy i instytucje z Gminy Andrychów! 

         

"Dlaczego klapki? Wiele dzieci w biednych afrykańskich krajach chodzi na co dzień boso i skaleczona stopa bardzo często jest źródłem infekcji, zakażeń i chorób. Dzieci następują na ostre kolce, łamią palce na kamieniach, nagminnie dochodzi do zerwań paznokcia. W skwarze lata ziemia jest gorąca, piach rozgrzany i wszystko parzy w stopy. Bardzo łatwo o zranienie i ukąszenie przez węże, skorpiony i insekty – chcemy temu zaradzić, na tyle, na ile możemy.
Dlaczego Gambia? To najmniejszy afrykański kraj, według statystyk jeden z dziesięciu najbiedniejszych na świecie. Dlaczego jeszcze? – ponieważ nie jest trudno tam dojechać samochodem terenowym. Wystarczy przeprawić się przez Gibraltar, przejechać Maroko i Saharę Zachodnią, następnie pokonać szosą Mauretanię i Senegal: i już jesteśmy na miejscu, tuż obok Gwinei i Sierra Leone. Kilkanaście tysięcy kilometrów… Mamy nadzieję, że również w tym roku akcja „Klapki dla Gambii” przyniesie radość i uśmiech wielu afrykańskim dzieciom – na tym najbardziej nam zależy. Bardzo prosimy o przynoszenie klapek."
dr Maciej Kalarus

Już tego lata (lipiec/sierpień) wszystkie zebrane klapki zostaną zawiezione transportem samochodowym do Gambii i tam rozdane potrzebującym.

Akcja społeczna pierwszy raz zorganizowana została rok temu, latem 2017 roku, przez Koło Naukowe HORYZONT działające na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Grupa studentów spontanicznie rozpropagowała ideę, by pomóc afrykańskim dzieciom poprzez zbiórkę nowych plastikowych klapków, które następnie transportem samochodowym zostały przewiezione do samej Gambii. Inicjatywa od razu spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno braci studenckiej, jak i wielu bielskich szkół i przedszkoli. Już tego lata (lipiec/sierpień) wszystkie zebrane klapki zostaną zawiezione transportem samochodowym do Gambii i tam rozdane potrzebującym.

Podziel się
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Skip to content