Przejdź do treści

KIS otwarty

Informacje, 08 lipca 2016 16:30

Dziś, 8 lipca Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie otwarł Klub Integracji Społecznej. Będzie bazą integracyjną i edukacyjną dla osób próbujących się odnaleźć na rynku pracy.

Podziel się

Klub Integracji Społecznej powstał w budynku Krakowska 72, w lokalu, gdzie przez kilka lat był sklep zabawkowy. OPS, który od dawna zajmuje się osobami dotkniętymi długotrwałym bezrobociem i wykluczonymi z życia zawodowego potrzebował takiego lokalu, aby prowadzić w nim kursy zawodowe, szkolenia, warsztaty integracyjne, a także wszelkie porady wsparcie zawodowe – np.  jak założyć firmę, czy psychologiczne.
Pierwsza grupa liczy 40 osób – pół na pół panie i panowie – mówiła w czasie otarcia Elżbieta Prus, dyrektorka OPS. Przez najbliższy rok, będą uczestniczyć w zajęciach i grupach wsparcia, a w ostatnich trzech miesiącach pójdą na staż do pracodawców, których znajdzie dla nich Ośrodek. Od stycznia dołączy do nich kolejna grupa, licząca 15 osób, a potem jeszcze seniorzy i młodzież, która również ma kłopoty, aby przebić się na rynek pracy. Obecna grupa podzielona jest na cztery 10-osobowe podgrupy, które będą się spotykać każda dwa razy w miesiącu.
Klub został wyremontowany i świetnie wyposażony. Są tu dwa komputery stacjonarne i jeden laptop, jest tablica interaktywna, a także nieduże zaplecze socjalne. Całość kosztowała ponad 53 tys. zł. Projekt finansowany jest z Funduszy Europejskich z programu „Wykorzystaj Swoją Szansę”.
W uroczystym otwarciu KIS udział wzięli: Burmistrz Tomasz Żak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski, Sekretarz Gminy Andrychów Grażyna Łoboda, Skarbnik Gminy Dorota Żywioł oraz dyrektorka biura burmistrza Agnieszka Gierszewska i pracownicy, którzy będą prowadzić zajęcia w KIS.
mn

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content