Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Kierowca autobusu szkolnego wydmuchał 1,6 promila!

Informacje, 24 września 2021 11:27

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi z powiatu oświęcimskiego, w ramach policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i eliminują tych, którzy temu bezpieczeństwu zagrażają.

W ramach takich właśnie działań oświęcimska drogówka zatrzymała 51- letniego kierowcę autobusu szkolnego, który wykazał się kompletnym brakiem odpowiedzialności. Mężczyzna mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, wsiadł za kierownicę autobusu szkolnego i wiózł trzydzieścioro dzieci do szkoły.

Do zdarzenia doszło wczoraj (23.09.2021) o godzinie 7.30 na przystanku przy Szkole Podstawowej w Babicach. Policjanci drogówki skontrolowali 51 – letniego kierowcę autobusu szkolnego wiozącego 30 – dzieci. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna to mieszkaniec powiatu wadowickiego. Został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, co dla zawodowego kierowcy oznacza również utratę pracy. 51 – latek za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz grzywna.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content