Przejdź do treści

Kęty. Stłuczka trzech pojazdów. Sprawca kolizji nietrzeźwy

Informacje, 21 grudnia 2022 11:27

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 50-letniego powiatu wadowickiego, który doprowadził do kolizji drogowej. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie 2,4 promila alkoholu.

Ręce zatrzymanego mężczyzny w kajdankach

W poniedziałek (19.12.2022) tuż przed godziną 18 służby ratunkowe interweniowały w Kętach na ulicy Krakowskiej, gdzie doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech samochodów osobowych. Podczas czynności policjanci ustalili, że 50-letni kierowca citroena najechał na tył samochodu marki Suzuki, którym kierował 59-letni mieszkaniec Inwałdu, który z kolei uderzył w tył samochodu marki Skoda, którym kierowała 42-letnia mieszkanka Kęt. Badanie stanu trzeźwości sprawcy kolizji wykazało 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca,  prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu pod numer alarmowy 112.

KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content