Przejdź do treści

Kęty. Policjanci z patrolówki zatrzymali pseudografficiarza na gorącym uczynku

Informacje, 22 lipca 2022 09:45

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach podczas nocnego pościgu pieszego zatrzymali 26-letniego mieszkańca Kęt. Mężczyzna podejrzany o uszkodzenie mienia wpadł z plecakiem wypełnionym farbami w sprayu, którymi chwilę wcześniej pomalował dwa garaże.

W nocy z soboty na niedzielę (16/17.07.2022) policjanci pilnując bezpieczeństwa na terenie Osiedla nad Sołą w Kętach dostrzegli mężczyznę, który na boku jednego z garaży nanosił napisy farbą w sprayu. Sprawca również dostrzegł zbliżający się radiowóz więc natychmiast zabrał plecak i uciekł w kierunku brzegów rzeki Soły.

Policjanci doskonale znając ten teren zaczęli poszukiwania, w trakcie których najpierw odnaleźli ukryty w zaroślach plecak wypełniony puszkami farb, a po chwili odnaleźli jego właściciela. Mężczyzna na rękach miał jeszcze założone rękawiczki robocze pobrudzone farbą identyczną z kolorem napisów znajdujących się na garażach. Zatrzymany 26-latek trafił do komisariatu Policji.

Mężczyzna odpowie przed Sądem za co najmniej dwa uszkodzenia mienia. Aktualnie policjanci sprawdzają czy ma on również związek z innymi podobnymi czynami.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Skip to content