Przejdź do treści

Kęty. Nietrzeźwy kierowca wpadł na wykroczeniu

Informacje, 07 marca 2022 10:19

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który wsiadł za kierownicę po alkoholu. Przestępstwo wyszło na jaw ponieważ kierowca na skrzyżowaniu zlekceważył znak „Stop”.

Podsumowanie działań pn. „Bezpieczne Wakacje 2021”

W nocy z piątku na sobotę (4/5.03.2022) policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Kęt. Tuż po północy w Rynku Głównym zauważyli samochód marki Opel, którego kierowca wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej nie zatrzymał się przed znakiem drogowym „Stop”. Mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania i już po chwili na ulicy Sienkiewicza podjęli kontrolę drogową sprawcy wykroczenia. Kiedy tylko kierowca uchylił szybę w drzwiach pojazdu policjanci od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 24-latka wykazało 0,69 promila alkoholu.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.
Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Skip to content