Przejdź do treści

Kęty. Kolizja parkingowa z udziałem czterech samochodów.

Informacje, 23 listopada 2022 10:33

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach mandatem karnym ukarali 19-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który kierując swoim samochodem uszkodził trzy zaparkowane pojazdy.

Do zdarzenia doszło o godzinie 13.30 na jednym z parkingów znajdujących się na osiedlu Wyszyńskiego w Kętach. W trakcie czynności na miejscu policjanci ustalili, że 19-letni kierowca samochodu marki Volkswagen Polo wyjeżdżając z parkingu uderzył w trzy zaparkowane samochody. Uszkodzeniu uległy fiat, dacia oraz toyota.
Przyczyną zdarzenia była najprawdopodobniej usterka techniczna pojazdu. Na sprawcę kolizji policjanci nałożyli mandat karny, a także zatrzymali dowód rejestracyjny od volkswagena.

Policjanci przypominają, że każdy kierowca przed podróżą jest zobowiązany do sprawdzenia ogólnego stanu technicznego pojazdu. Sprawdzić należy stan ogumienia, działanie hamulców, działanie układu kierowniczego, oświetlenie zewnętrzne, właściwy poziom płynów eksploatacyjnych, właściwy poziom oleju, czystość szyb, reflektorów, lamp i tablic, a także sprawność wycieraczek.

KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Skip to content