Przejdź do treści

Jechała slalomem. Wypatrzyła ją inna kierująca

Informacje, 27 grudnia 2022 11:40

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 40-letnią mieszkankę Kęt podejrzaną o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Kobieta prowadziła pojazd mając w organizmie 0,9 promila alkoholu. Wpadła dzięki spostrzegawczości innej kierującej.

KPP Oświęcim. Radiowóz na sygnałach

W wigilijną noc (24/25.12.2022) tuż po godzinie 23 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu marki Fiat, jadącego trasą Andrychów – Kęty za którego kierownicą może siedzieć nietrzeźwa osoba. Informacja natychmiast trafiła do policjantów z Komisariatu Policji w Kętach. Poszukiwany pojazd mundurowi zatrzymali na ulicy Krakowskiej. Badanie stanu trzeźwości 40-letniej mieszkanki Kęt wykazało 0,9 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Kobieta została zatrzymana i trafiła do komisariatu Policji.

W związku z popełnionym wykroczeniem kierowania bez uprawnień, do sądu zostanie przekazany wniosek o ukaranie. Natomiast za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się anonimowej zgłaszającej, która swoje spostrzeżenie przekazała operatorowi numeru alarmowego112. W ten sposób wykazała się ona troską o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content