Przejdź do treści
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021

Karpacka Strategia

Informacje, 25 maja 2021 12:06

Na wczorajszej (24 maja) sesji Sejmik Samorządowy Województwa Małopolskiego przyjął stanowisko popierające utworzenie Makroregionalnej Strategii dla obszaru Karpat. To ważne także z punktu widzenia gminy Andrychów.

Dokument ma być swoistym drogowskazem w podejmowaniu działań na rzecz rozwoju obszaru Karpat. – Ze względu na swoje bogactwo kulturowe, potencjał środowiskowy i gospodarczy obszar ten wymaga wyjątkowego zainteresowania i wspierania jego rozwoju, który to możliwy jest jedynie poprzez ścisłą współpracę pomiędzy terenami transgranicznymi w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji – czytamy w uchwale sejmiku. -O dojrzałości inicjatywy świadczy szereg działań o charakterze oddolnym, podejmowanych przez mieszkańców Karpat oraz mających na celu m.in. integrację społeczeństw karpackich, ochronę dziedzictwa kulturowego, zwiększenie dostępności i zrównoważony rozwój całego obszaru. Ich wyraz stanowią liczne stanowiska poparcia dla utworzenia Makroregionalnej Strategii dla Karpat, podjęte przez polskie, rumuńskie, słowackie i ukraińskie samorządy.

Stanowisko Sejmiku przesłano ministrowi funduszy i polityki regionalnej, marszałkowi Sejmu RP, posłom do Parlamentu Europejskiego, a także marszałkom województw podkarpackiego i śląskiego.

jd Fot. YouTube

Podziel się
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
miejsce na twoją reklame
Reklama
Reklama
Skip to content