Przejdź do treści

Karolina Fryt bezkonkurencyjna! Dwa ogólnopolskie finały przed nią…

Informacje, 18 maja 2022 10:32

Kilka dni temu CKiW w Andrychowie informowało o sukcesach Karoliny Fryt. Przypomnijmy: 9 i 10 maja br. Karolina Fryt wzięła udział w dwóch turniejach eliminacji rejonowych 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego: recytatorskim i poezji śpiewanej (w tym turnieju reprezentowała CKiW w Andrychowie/WDK w Targanicach).

W turnieju recytatorskim zaprezentowała fragmenty utworów „Ożenek” (autor: Mikołaj Gogol) i „Świdryga i Midryga” (autor: Bolesław Leśmian), natomiast w turnieju poezji śpiewanej zaśpiewała „Skłaniam” (utwór autorski), „Balladę o próżności” (autor: Piotr Rogucki, aranż: Dariusz Wilk) oraz „Miasteczko Bełz” (sł. Agnieszka Osiecka; muz. Aleksander Olshanetsky, na motywach melodii żydowskiej; aranż: Dariusz Wilk). Tymi występami Karolina urzekła Jury i uzyskała nominację do etapu wojewódzkiego 67. OKR. [Przeczytaj cały artykuł ===> TUTAJ]

Eliminacje wojewódzkie 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Małopolsce odbyły się w dniach 16 i 17 maja 2022 r. w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Znamy już werdykt! Karolina Fryt zgarnęła dwie pierwsze nagrody wraz z kwalifikacjami do finałów!

  • W TURNIEJU RECYTATORSKIM decyzją Jury Karolina otrzymała I nagrodę z kwalifikacją do centralnych eliminacji w OSTROŁĘCE (22-25 czerwca 2022 r.)
  • W TURNIEJU POEZJI ŚPIEWANEJ decyzją Jury Karolina otrzymała I nagrodę z kwalifikacją do centralnych eliminacji we WŁOCŁAWKU (6-9 lipca 2022 r.)

Serdecznie GRATULUJEMY i oczywiście nadal trzymamy kciuki za tę niezwykle utalentowaną artystkę! O wynikach będziemy informować na naszej stronie kultura.andrychow.eu – czytamy na stronie CKiW.

Źródło: CKiW w Andrychowie

Podziel się
Skip to content