Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Karibu Kenya

Informacje, 17 lutego 2020 10:20

Spotkanie z Jadwigą Janus w Klubie Podróżnika Koła PTTK „Chałupa”.

Podziel się

Lwy drzemiące w cieniu drzew, hipopotamy pławiące się w rzece Mara, żyrafy skubiące drzewa akacjowe, stada zebr, słoni… i jeszcze widok śnieżnej czapy na szczycie Kilimandżaro, także, białej jak ta czapa, plaży Diany i chmur, które błądzą nad ogromną przestrzenią parku Masai Mara tak nisko, jakby chciały przytulić się do ziemi – to Kenia. 

A w zasadzie jej obraz ukształtowany przez znakomite programy przyrodnicze. Ale Kenia to też brudny misiek porzucony na piętrowym łóżku jednego z wielu sierocińców. To ponad dziewięćdziesięcioletni wódz masajskiej wioski i jego dziesięć żon, to Dani pozyskujący pieniądze na rzecz szkoły w jego wiosce, to wreszcie ludzie tańczący w kościele przypominającym blaszany garaż… i jeszcze to poruszenie w całym miasteczku gdy zjawia się tam Muzungu, czyli biały człowiek. Kenia to też herbaciane wzgórza Kericho i John, który nauczył mnie parzyć herbatę na sześć sposobów. Zapraszam na herbatę „made by John” i opowieść o Kenii jakiej doświadczyłam przemierzając ją na przestrzał: od Oceanu Indyjskiego po Jezioro Wiktorii. Tyle wystarczyło, by poczuć magię Czarnego Lądu.  (Jadwiga Janus)  

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 24 lutego 2020 r. o godz. 19.00 w Klubie ASM w Andrychowie przy ul. Lenartowicza 7. Wstęp wolny.

Material nadesłany przez Koło PTTK „Chałupa” 

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama