Przejdź do treści

Kamery uszkodzone przez burze… i my też

Informacje, 23 sierpnia 2022 11:18

Sierpniowe nawałnice narobiły już sporo szkód, i to nie tylko przez intensywne deszcze. Już dwa tygodnie temu pioruny zniszczyły w Andrychowie trzy kamery miejskiego monitoringu, a w ostatni weekend wyeliminowały systemy zasilające kolejnych czterech. Już są naprawione.

Jak powiedział nam komendant Straży Miejskiej Krzysztof Tokarz, cały system monitoringu składa się obecnie z 45 kamer i prawie wszystkie są w standardzie wysokiej rozdzielczość, czasem też ruchome, aby można było nimi kierować. To drogi sprzęt, więc w całości system i jego wyposażenie jest ubezpieczony. Sprawa zniszczonych pierwszych trzech kamer już została skierowana do ubezpieczyciela, więc strata zostanie zrekompensowana i sprzęt uzupełniony. Kwestia czterech kolejnych punktów monitoringu – tam, gdzie nawaliło zasilanie – została szybko załatwiona.

– Wymieniliśmy zasilacze i wszystko już działa – mówi Krzysztof Tokarz. Również my poczuliśmy na własnej skórze skutki letnich burz z piorunami. W sobotę został zniszczony nasz nadajnik Radia Andrychów, który jest na terenie elektrociepłowni i nadaje na falach średnich. Ale nadajemy też cyfrowo na platformie DAB+, i tu awaria zasilania również nas czasowo wyłączyła. Na DAB+ udało się nam wrócić niemal natychmiast, ale na falach średnich nadal słychać tylko szum… Jest wtorek przed południem (23 sierpnia), a my czekamy na nowy nadajnik. Jedzie już do nas z Krakowa i mamy nadzieję, że nas usłyszycie. n

Podziel się
Skip to content