Przejdź do treści

Kalos Kagathos na zdjęciach i nagraniach

Informacje, 17 czerwca 2023 11:20

Jak informowaliśmy, w środę 14 czerwca, w reprezentacyjnej auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczystość wręczenia Medali Kalos Kagathos. Idea nagradzania wielkich osobowości polskiej kultury, nauki i sportu, będących przykładem jedności ludzkich przymiotów ciała i ducha, narodziła się w 1985 r.

Tegoroczna edycja była dwunastą z kolei, a decyzją Kapituły, jej laureatami zostali: prof. Szymon Krasicki, prof. Bogdan Sojkin, Renata Mauer – Różańska, Adam Krzesiński oraz dr Urszula Figwer. Wręczenie Medalu poprzedziła laudacja.

Dla Pani Urszuli Figwer wygłosił ją Sobiesław Zasada, jeden z członków Kapituły (treść laudacji do wysłuchania poniżej).

W imieniu byłej siatkarki Beskidu Andrychów nagrodę odebrała Jadwiga Janus, która po uroczystości powiedziała nam: – To wielki honor i zaszczyt móc uczestniczyć w takim wydarzeniu, znaleźć się w tak dostojnym miejscu, w gronie tak wybitnych osobistości. Do mnie należało zrelacjonowanie wydarzenia pani Urszuli, jak również przekazanie naręczy kwiatów, licznych Listów Gratulacyjnych oraz przepięknego Medalu autorstwa Jerzego Nowakowskiego. I był to moment niezwykle wzruszający (dla nas obu).

O Honorowej Obywatelce Andrychowa pamiętały również władze naszego miasta, przesyłając bukiet kwiatów oraz słowa uznania.

Więcej zdjęć na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

red. Fot. JJ

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content