Przejdź do treści

Kajetan przygotowuje wyprawę na Elbrus

Informacje, 18 grudnia 2015 12:27

​Kajetan Burzej, licealista z Andrychowa, który w tym roku stanął na szczycie Mont Blanc, przygotowuje kolejną wyprawę – tym razem Elbrus (5642 m) i Kazbek. Obecnie zbiera fundusze i szuka sponsorów wyprawy, która ma odbyć się na przełomie czerwca i lipca 2016 roku. Nasze media – Nowiny Andrychowskie i Twoje Radio Andrychów – objęły patronat nad wyprawą.

Podziel się

To był bardzo intensywny rok dla Kajetana i jego towarzyszy od wspinaczki. W wakacje zrealizował swoje wielkie marzenie: wybrał się i stanął na dachu Europy – Mt Blanc. Niedawno zdobył Grossglockner  (3798 m) w Alpach austriackich. W międzyczasie odbyło się kilka mniejszych wypraw w Tatry i treningi w Beskidach.

Jak sam przyznaje Elbrus i Kazbek to poważne wyzwanie. Ta druga góra doszła do „kaukazkiego” planu Kajetana, bo jest technicznie trudniejsza do zdobycia i mniej popularna. Sam Elbrus jest z kolei częścią szerszego planu Kajetana. – Chcę w ciągu dziesięciu lat zdobyć Koronę Ziemi. Elbrus to pierwszy przystanek na tej drodze – zdradza Nowinom nastolatek z Andrychowa. 

Korona Ziemi to najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów. Wśród nich jest najwyższy szczyt świata – Mt Everest, a Elbrus z kolei – według środowiska wspinaczkowego – to najwyższy szczyt Europy.

Informacje na temat wypraw Kajetana można śledzić na jego blogu/fanpage’u – Wchodząc ponad chmury. Jeżeli ktoś zechce pomóc młodemu alpiniście z Andrychowa, proszony jest o kontakt: 98kajetan@wp.pl.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content