Przejdź do treści

Kadetki MKS Andrychów rozpoczynają decydującą walkę o mistrzostwo województwa

Sport, 09 lutego 2023 18:57

Jutro (10 lutego) w podkrakowskiej Wieliczce sześć najlepszych małopolskich zespołów rozpocznie rywalizację w Finale Wojewódzkim Kadetek. W tym doborowym gronie jest prowadzony przez Piotra Kwaka i Wojciecha Wnęczaka zespół MKS Andrychów.

Andrychowianki awans do finału wojewódzkiego przypieczętowały podczas ostatniego turnieju ligowego. W Wieliczce w znakomitym stylu pokonały 3:0 MKS MOS Wieliczka i KS AGH Kraków. – Dziewczyny są zdrowe i w formie – mówi przed zawodami finałowymi Piotr Kwak, którego podopieczne rywalizację zainaugurują już o10.00 starciem z SMS Solna Wieliczka, czyli faworytem do mistrzostwa Małopolski. Dość powiedzieć, że gospodynie turnieju kilka dni temu tym samym składem sięgnęły po mistrzostwo województwa… juniorek, co tylko pokazuje potencjał jakim dysponują. W tej dla MKS Andrychów kluczowym meczem, który zdecyduje o awansie do strefy medalowej będzie popołudniowa (godz. 14.00) konfrontacja z KS AGH Kraków. – Ostatnio wygraliśmy, ale wcześniej krakowianki pokonały nas cztery razy – zauważa Piotr Kwak.

W drugiej grupie rywalizują MKS Proszowice, Dunajec Nowy Sącz i SMS Sparta UJ Kraków. Mecze półfinałowe zaplanowano na sobotni wieczór, a spotkania o III miejsce i finał na niedzielne przedpołudnie.

woc Fot. Facebook MKS Andrychów  

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content