Przejdź do treści

Kadeci MKS Andrychów już w półfinale mistrzostw województwa

Sport, 10 lutego 2023 18:59

Od wygranej rozpoczęli udział w Finale Wojewódzkim kadetów siatkarze MKS Andrychów. Zwycięstwo nad GKPS Gorlice było tym cenniejsze, że zapewniło podopiecznym Henryka Włodarczyka awans do półfinału.

W rozgrywanym w Nowym Sączu finale wojewódzkim rywalizuje sześć drużyn podzielonych na dwie grupy. MKS Andrychów trafił do grupy A wraz z GKPS Andrychów i Dunajcem Nowy Sącz. Przed południem gospodarze zawodów gładko pokonali gorliczan 3:0. Oznaczało to, że jeżeli gorliczanie ulegną także podopiecznym Henryka Włodarczyka, to andrychowianie awansują do półfinału.

Wynik potyczki Dunajca z GKPS Gorlice oraz fakt, że dla gorliczan mecz z zespołem spod Pańskiej Góry był już drugim dzisiejszym spotkaniem nakazywał upatrywać faworytów w andrychowianach. Tyle tylko, że ci w ostatnich dniach bardziej niż nad przygotowaniami do zawodów skupiali się nad odzyskaniem zdrowia, gdyż większość drużyny się rozchorowała. I początek meczu mógł budzić obawy o końcowy wynik. W kolejnych partiach MKS Andrychów wszedł jednak na swój wysoki poziom i pozbawił gorliczan nadziei na korzystny rezultat.

Jutro o godz. 10.00 MKS Andrychów zawalczy z Dunajcem o pierwsze miejsce w grupie, a tym samym możliwość gry z teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem w meczu półfinałowym.

MKS Andrychów – GKPS Gorlice 3:1 (23:25, 25:19, 25:16, 25:15)

woc Fot. MKS Andrychów

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content