Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Już po przetargu na śmieci

Informacje, 16 grudnia 2019 13:27

Zakończył się ostatni, trzeci już przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Tym razem oferent zaproponował kwotę 7 mln 663 tys. 188 zł za całoroczną obsługę gminy Andrychów.

Podziel się

Do przetargu zgłosiło się tylko jedno konsorcjum – Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych „EMPOL”. Ta druga firma jest właścicielem składowiska w Choczni, gdzie trafiają andrychowskie odpady. 
Przypomnijmy, że odbyły się już dwa przetargi i oba zostały anulowane. W drugim przetargu ten sam oferent zaproponował 7 950 542 zł. Tymczasem władze miasta zaplanowały zgodnie z wieloletnim planem finansowym przeznaczyć na ten cel 5 378 841 złotych. Należy jeszcze dodać, że rocznie mieszkańcy gminy Andrychów produkują 11 tys. ton odpadów. Około 7 tys. ton to odpady, które wymagają już ostatecznego składowania (poza recyklingiem), a w przyszłym roku trzeba będzie zapłacić za każdą tonę ponad 500 zł. 
Po ostatnim przetargu, według wstępnych wyliczeń system powinien się zbilansować, co jest ustawowym warunkiem. Już w listopadzie Rada Miejska uchwaliła nowe stawki za śmieci, podnosząc tę kwotę z 15 na 20 zł od osoby miesięcznie. O szczegółach i rachunku ekonomicznym, jakie towarzyszyły tej uchwale pisaliśmy na naszych stronach i w listopadowych „Nowinach”. n

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content