Przejdź do treści

Już pływają

Informacje, 11 kwietnia 2017 11:29

​Dzieci ze szkół podstawowych w Andrychowie (SP2 i SP4), Inwałdzie, Roczynach, Targanicach i Sułkowicach mają okazję korzystać z lekcji pływania. Gmina Andrychów otrzymała dofinansowanie (36,5 tys. zł) z Województwa Małopolskiego na realizację projektu „Już pływam”.

Podziel się

Projekt zakłada naukę pływania realizowaną w ramach zajęć pozalekcyjnych, przez wykwalifikowanych instruktorów i pod nadzorem ratowników. Zajęcia odbywają się w grupach piętnastoosobowych i obejmują 16 lekcji. Ogółem z lekcji skorzysta 240 osób. Zajęcia odbywają się na basenach w Kętach, Wadowicach i na Kocierzu.

Uczniowie mają zagwarantowaną opiekę oraz dojazd na zajęcia. Rodzice, podobnie jak to było w przypadku projektu „Jeżdżę z głową”, dopłacają do lekcji swoich pociech 100 złotych. Jak czytamy na stronie malopolska.pl, „kluczowe zagadnienia będące inspiracją do przygotowania i realizowania przez Województwo Małopolskie projektu pn. „Już pływam” to przede wszystkim: bezpieczeństwo dzieci na różnego rodzaju kąpieliskach, niewystarczający poziom nauki pływania w małopolskich szkołach oraz znaczenie nauki pływania w: profilaktyce zdrowotnej, zapobieganiu problemom wychowawczym, jak i upowszechnianiu kultury fizycznej w regionie i promowaniu aktywności ruchowej, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów”.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content