Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Julita i Julia lecą do Buriacji

Informacje, 02 czerwca 2019 11:31

– Buriacja? A gdzież to jest? – pytają niektórzy. Wyjaśnijmy zatem; Buriacja leży ponad 7000 km od Andrychowa, we wschodniej Syberii, jest autonomiczną republiką wchodzącą w skład Federacji Rosyjskiej.

Podziel się

Na zaproszenie Bajkalskiej Szkoły Turystyki do Buriacji udała się dziesięcioosobowa delegacja z Małopolski, w której znalazły się także reprezentantki gminy Andrychów: Julita Noga – uczennica III kl. Gimnazjum w Rzykach oraz Julia Talar – uczennica Gimnazjum nr 1 w Andrychowie. Właśnie dziś (2 VI) lądują w Ułan Ude – stolicy republiki.

Wyjazd stanowi nagrodę za aktywność na rzecz lokalnej społeczności. Julita działa w WOŚP, Julia w ZHP. 
Organizatorem wyjazdu jest Zarząd Oddziału Małopolskiego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, który w ten sposób postanowił uhonorować współpracujące z nim gminy w zakresie pomocy rodakom z Syberii. Do takich gmin należy Andrychów, który dwa lata temu udzielił im gościny. 

Julita i Julia na Syberii przebywać będą do 9 czerwca. W bogatym programie przygotowanym przez gospodarzy znalazły się spotkania: z dyrekcją i studentami Bajkalskiego Koledżu Turystyki, z członkami Autonomii Kulturalnej Polaków „Nadzieja”. Większość czasu przewidziano na zwiedzanie m.in.: Ułan Ude, ekowioski, świątyni buddyjskiej, klasztoru Świętej Trójcy, cerkwi prawosławnej, uzdrowiska Umchej, Enchałuk nad Bajkałem… 
Atrakcją będą też z pewnością warsztaty nad Bajkałem, kąpiele w gorących źródłach, czy spływ rzeką Barguzin.
Jeśli pozwolą na to możliwości techniczne Julita i Julia obiecały relacjonować na bieżąco swój pobyt na dalekiej Syberii na naszym facebookowym profilu.

JJ
 


Z Andrychowa do Buriacji ✈️ Zapiski z podróży | Część 1 [4 czerwca 2019]

– Podróż się udała. Nie mamy tylko bagaży, ale dziś wieczorem powinny dotrzeć. Byliśmy w klasztorze mnichów i na termach, a później pójdziemy nad jezioro Bajkał. W pierwszy dzień pobytu przywitali nas uczniowie college'u, mieliśmy spotkanie w domu polskim oraz zwiedzaliśmy miasto Ułan-Ude. – pisze nasza "korespondentka" Julita Noga. Pozdrawiamy Was serdecznie i czekamy na kolejne wieści.
 


Z Andrychowa do Buriacji ✈️ Zapiski z podróży | Część 2 [5 czerwca 2019]

Pozdrowienia dla Andrychowa!
 


Z Andrychowa do Buriacji ✈️ Zapiski z podróży | Część 3 [6 czerwca 2019]

– Dzień pełen wrażeń, m.in. zwiedzanie głównego placu miasta Ułan Ude z głową Lenina, pomnika kupca Evesi, znajdującego się przy Narodowej Bibliotece Republiki Buriacji oraz spotkania w miłym towarzystwie! – piszą nasze "korespondentki".
Julita Noga, Julia Talar, z niecierpliwością czekamy na więcej zdjęć i notatki z podróży!
 


Z Andrychowa do Buriacji ✈️ Zapiski z podróży | Część 4 [6 czerwca 2019]

– Przesyłam zdjęcia z dzisiejszego dnia, rozpoczął się od spływu na otwartym Bajkale, później przejechaliśmy długą drogę do naszego nowego miejsca pobytu, a po drodze mieliśmy okazję zobaczyć buddyjski dacan i piękny zachód słońca wśród gór – pisze nasza "korespondentka" Julia Talar.

Piękne widoki, dziewczyny, ale Wam zazdrościmy!!!
A dla naszych Czytelników kilka fotek 🙂
 


Z Andrychowa do Buriacji ✈️ Zapiski z podróży | Część 5 [12 czerwca 2019]

Podziękowanie:
– W imieniu swoim i naszych Rodziców składamy serdeczne podziękowanie Panu Burmistrzowi Andrychowa Tomaszowi Żakowi oraz Urzędowi Miejskiemu w Andrychowie za umożliwienie nam wyjazdu na daleką Syberię do Buriacji.
Wyrazy wdzięczności kierujemy też do dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych w Rzykach Andrzeja Janusa i Krzysztofa Paczyńskiego ze sztabu WOŚP oraz do Związku Harcerstwa Polskiego w Andrychowie za wydelegowanie nas na wyjazd. To dzięki Państwa decyzji mogłyśmy jako jedyne z naszej gminy uczestniczyć w wymianie międzynarodowej na Syberii. Jesteśmy wdzięczne, że zwiedziłyśmy do tej pory nieznany nam kawałek świata. W czasie pobytu doznałyśmy wielu niezapomnianych wrażeń. Nawiązałyśmy nowe relacje z rówieśnikami szkoły rosyjskiej. Poznałyśmy ich kulturę i zwyczaje, dzięki czemu zrozumiałyśmy jak ważna jest tolerancja. W trakcie pobytu w Buriacji nie zabrakło też radosnych chwil, które towarzyszyły nam przez cały pobyt. Odbyłyśmy wyprawę życia, za co jeszcze raz bardzo dziękujemy. Na zakończenie dziękujemy "Radiu Andrychów i Nowinom Andrychowskim " za relacjonowanie na bieżąco naszego pobytu na Syberii.
 – piszą nasze "korespondentki" Julita Noga i Julia Talar

My również dziękujemy, że zechciałyście być naszymi "korespondentkami" na dalekiej Syberii! Czekamy na więcej zdjęć!

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content