Przejdź do treści

Jubileuszowa wystawa plenerowa Zbyszka Burego

Kultura, 28 czerwca 2021 12:38

Od najbliższego czwartku 1 lipca do 30 sierpnia w Parku Miejskim w Andrychowie prezentowane będą wielkoformatowe reprodukcje prac autorstwa Zbyszka Burego vel Alexa Johansona.

– Wystawa jest niewielkim wycinkiem 30-letniej bogatej historii i pracy twórczej – oraz wszystkich archiwalnych materiałów, jakie są w posiadaniu – tego wybitnego artysty. Ekspozycja będzie liczyć 14 plansz w formacie 100 x 160 cm i zostanie zamontowana w systemie wystawienniczym – czytamy w informacji CKiW w Andrychowie.

ZBIGNIEW BURY albo ALEX JOHANSON

Urodzony w 1966 roku w Wadowicach, mieszka i tworzy w Roczynach. Przez rok uczył się w Prywatnej Szkole Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Przy odnawianiu polichromii w Gierałtowicach zaprzyjaźnia się z artystą Karolem Pustelnikiem, członkiem „Grupy Krakowskiej”. Pozostają w bliskim kontakcie, aż do śmierci Karola Pustelnika w 2010 roku. W 1996 roku wraz z artystą Piotrem Jarguszem, założył grupę artystyczną „Studio TU”. W 1997 r. bierze udział w targach artystycznych „Kunst Findet Kunst” (Monachium) , gdzie prezentuje prace poświęcone problemowi wolności w krajach postkomunistycznych. W 2002 roku, w Isny (Niemcy) jego projekt pod nazwą „Red Line Art – European Art-Project 2002” zdobywa największe uznanie i zostaje zrealizowany. Wystawia w kraju i za granicą. Z Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie związany od 1991 roku, w którym pracuje jako instruktor plastyk.

Mieszkańcy naszej gminy i odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się twórczością Zbyszka spacerując po parku.

Zapraszamy!

Przypominamy, iż również w trakcie wakacji w Galerii Sztuk”i” prezentowane będą rzeźby autorstwa Krzysztofa Kadłubowskiego. O wydarzeniu piszemy TUTAJ >>

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content