Przejdź do treści

Jubileuszowa Papeteria już w sprzedaży

Kultura, 28 lutego 2017 14:26

​Przedstawiamy Państwu wyjątkowy i niepowtarzalny zestaw do korespondencji. Oferowana Papeteria wydana jest z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 250-lecia lokacji miasta Andrychowa. Produkt ukazał się w niewielkiej ilości egzemplarzy – jedyne 500 sztuk.

Podziel się

Jubileuszowa Papeteria to oryginalny zestaw zapakowany w ozdobną teczkę!

Komplet zawiera:
– kopertę z nadrukiem,
– papier listowy (10 arkuszy, format A5),
– kartkę pocztową,
– znaczek pocztowy.

Cena: 17 zł.

Gdzie kupić:

– Butik Artystyczny „Rynek Sztuki”, ul. Rynek 14, 34-120 Andrychów | tel. 698 624 826,

– MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, 34-120 Andrychów | tel. (33) 875 31 05, 512 442 918.

Ciekawostki:

* Dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Parafii Św. Macieja w Andrychowie – Stanisława Czernika w Papeterii wykorzystano skan „Liber beneficiorium dioecesis Cracoviensis” Jana Długosza; fragment poświęcony miejscowości Jandrzychów (obecnie Andrychów). Jest to prawdopodobnie najstarszy zachowany do dziś dokument wspominający miejscowość Andrychów.

* Autorem zdjęć znajdujących się na okładce, kartce pocztowej oraz na znaczku pocztowym jest Jarosław Skupień.

* Tekst pt.: „Andrychowskie precedensy – czyli o tym, jak 250 lat temu miasto urządzano” jest autorstwa Jadwigi Janus. Z niego dowiecie się m.in. „(…) że w XVIII i XIX-wiecznym Andrychowie dominowały kobiety (…)”, a co w tym czasie robili mężczyźni? Jesteście ciekawi? Polecamy lekturę…

* W Papeterii wykorzystano również skan Aktu nadania praw miejskich miejscowości Andrychów – edykt królewski JKM Stanisława Augusta Poniatowskiego z 24 października 1767 roku. Skan pozyskany ze zbiorów Archiwum Państwowego w Katowicach.

250lat.andrychow.eu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content