Przejdź do treści

Jubileusz Domu Kultury w Sułkowicach-Łęgu

Informacje, 21 października 2023 21:50

Dziś - 21 października - w sułkowickim Domu Kultury odbyła się impreza z okazji jubileuszu 50-lecia działalności placówki!

Wydarzenie rozpoczął Koncert „Ja lubię” w wykonaniu Olgi Szomańskiej.

Olga Szomańska – aktorka filmowa i teatralna, znakomita wokalistka, laureatka wielu prestiżowych festiwali muzycznych oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej. Koncertuje z orkiestrami filharmonicznymi. Kilkuletnia współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt oratorium „Tu es Petrus” oraz „Siedem pieśni Maryi”. Szerszej publiczności znana z wielu popularnych musicali, takich jak: Miss Sajgon, Greace, Zakonnica w Przebraniu, Czarownice z Estwick czy inne. Jako pierwsza polska wokalistka wystąpiła w duecie z Andrea Bocellim oraz współpracowała z Bobbym McFerrinem i zespołem Scorpions. Wydała autorskie albumy: „Nówka” i „W duetach”. Pani Olga zajmuje się także dubbingiem. Użyczała głosu m.in. Buldzie w Krainie Lodu czy Urszuli z Małej Syrenki.
Na scenie DK artystka zaprezentowała utwory z ostatniej swojej płyty pt. „Ja lubię”. Publiczność w skupieniu wsłuchiwała się w muzykę. Olga Szomańska zachwycała wrażliwością muzyczną i piękną barwą głosu. Sułkowicka publiczność nagrodziła występ długimi i gromkimi brawami.

Kolejno odbyło się wręczenie pamiątkowych statuetek „W Koronie Kultury” osobom zaangażowanym w rozwój sztuki i kultury. Otwarto także wystawę „Fotografia w podeszłym wieku”. Jest to ekspozycja zdjęć przedstawiających działalność kulturalną oraz życie mieszkańców w latach 1973-2023.

ap, Fot. Anna Piotrowska

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content