Przejdź do treści

Johann Strauss Show czyli Wieczór Austriacki

Kultura, 11 lutego 2017 20:40

Tradycji stało się zadość. Andrychów znów znalazł się nad pięknym modrym Dunajem, w Miejskim Domu Kultury rozbrzmiały utwory słynnych kompozytorów, arie ze znakomitych operetek. XXII Wieczór Austriacki za nami.

Podziel się

Koncert, który odbył się 11 lutego, był reklamowany jako wydarzenie pełne muzyki, tańca i niepowtarzalnego uroku. I tak faktycznie było – andrychowska publiczność, która szczelnie wypełniła mury MDK-u (ponad 400 osób!), zatraciła się w walcach Straussa, polce, węgierskim tańcu Brahmsa. Widzów porwała Orkiestra Kameralna INSO Filharmonii Lwowskiej pod batutą Johanna Kruka. Za sprawą wspaniałych głosów Ivany Komarevich (sopran) i Olega Lanovyia (tenor) przenieśliśmy się do epok Imre Kálmána czyVerdiego. Fragmenty „Zemsty nietoperza”, „Cygańskiej miłości” czy „Księżniczki czardasza” przypomniały o pięknie muzyki. Wszystko to podane w tanecznej oprawie Solistów Narodowego Lwowskiego Teatru, Opery i Baletu. Aż żal, że na podobne wrażenie będziemy czekać rok…

W przerwie organizatorzy zaprosili uczestników Wieczoru Austriackiego na degustację wina, sernika wiedeńskiego, kawy, herbaty i ciasta. 

Główny Sponsor Wieczoru:

ABS Bank Spółdzielczy w Andrychowie

Sponsorzy Wieczoru:

Całodobowa Stacja Paliw inż. Wit Ziółkowski

Zespół Radców Prawnych "Jurysta" – Trojak i Wspólnicy

CMC Sp. z o.o.

Piekarnia-cukiernia CZERNICHÓW
SPECJAŁY Sklep rolno-spożywczy Lucyna Mieszczak
Sieć Handlowa Sużyw Sp. z o.o
Piekarnia Marczyński & Spółka J. w Andrychowie
J.N.CAFFE – sklep z produktami włoskimi w Andrychowie
Piekarnia Antoni Piskorek

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content