Przejdź do treści

Jeszcze jeden rajd na Groń JP2

Informacje, 07 października 2015 12:11

​Ze słowami św. Jana Pawła II na ustach: „Pilnujcie mi tych szlaków…” wyruszamy tej jesieni na Groń Św. Jana Pawła II. W dzień wspomnienia liturgicznego Ojca Świętego 22 października zapraszamy na pieszą wycieczkę na szczyt Leskowca i Jaworzyny, ulubionych miejsc wędrówek młodego Karola Wojtyły.

Podziel się

Ta ziemia od lat była mi bliska. Wpatrywałem się z podziwem w uroki jej krajobrazu, wędrowałem górskimi pasmami i dolinami wzdłuż potoków.Jan Paweł II, Tarnów 10 czerwca 1987 r.

Słowa Ojca Świętego do dziś inspirują miłośników górskich rajdów i spacerów. Co roku wiele osób tradycyjnie wędruje śladami papieskiej wycieczki z 1983 r., kiedy to Ojciec Święty pokonał trasę  z Doliny Chochołowskiej do Doliny Jarząbczej. 

– Sezon pieszych wycieczek śladami Ojca Świętego trwa cały rok. Jednak do spacerów po górach zachęca nas zwłaszcza jesień, kiedy krajobraz mieni się kolorami, a dni są ciepłe i pogodne. – W dzień wspomnienia liturgicznego Ojca Świętego postanowiliśmy wyruszyć Jego śladem na Leskowiec, miejsce wycieczek młodego Karola Wojtyły. 

Jedna z tras Małopolskiego Szlaku Papieskiego im. Jana Pawła II przebiega przez szczyt Leskowca i Jaworzyny. To najkrótsze, a zarazem strome podejście na Groń Św. Jana Pawła II prowadzi od miejscowości Rzyki Jagódki – około 1 godz. Na pokonanie niebieskiego szlaku: Ponikiew – Groń Jana Pawła II potrzeba około 1.45 godziny. 

Rajd pieszy na Groń startuje 22 października 2015, w czwartek, o godzinie 10.00 z m. Rzyki – Praciaki (przystanek autobusowy). Na szczycie w Sanktuarium na Groniu Jana Pawła II o godzinie 12.00 odbędzie się Msza Święta. W programie przewidziane jest także pasowanie pierwszoklasistów ze szkół im. Jana Pawła II. 

Zgłoszenia grup szkolnych przyjmujemy na adres: instytut@idmjp2.pl lub faksem na nr tel. (12) 619 87 87 do dnia 16 października 2015. Formularz dostępny w aktualnościach na stronie www.idmjp2.pl

Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II  w Krakowie i Stowarzyszenie Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej. 

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content