Przejdź do treści

Jest dawca szpiku dla Mateusza

Informacje, 16 lipca 2015 10:46

Mateusz Babik z Roczyn znalazł dawcę szpiku! 18-latek, uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie od marca walczy z białaczką.

Podziel się

Mateusz jest druhem w młodzieżowej drużynie OSP w Roczynach. Jego rodzina i przyjaciele niemal od początku mu pomagają. W ostatnich miesiącach – przy wsparciu OSP i szkoły – zorganizowano akcję krwiodawstwa i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Inicjatywy spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem – setki osób chciały pomóc młodemu mieszkańcowi naszej gminy.

Mateusz Pasjonuje się muzyką, zajmuje się oprawą muzyczną imprez jako DJ. Kocha sport, szczególnie piłkę siatkową. Dodatkowo działa czynnie jako druh w Ochotniczej Straży Pożarnej. Do tej pory Mateusz swój wolny czas dzielił między opieką nad trojką młodszego rodzeństwa –  pięciomiesięcznego Jasia, ośmioletniej Zosi i 13-letniej Weroniki, spotkaniami z ukochaną dziewczyną oraz przyjaciółmi i obowiązkami związanymi ze szkołą. Angażował się też w życie społeczne Roczyn i Andrychowa.
 

Znalazł się dawca dla Mateusza! Mateusz oczekuje na przeszczep, my postanowiliśmy nie czekać z założonymi rękoma i przy pomocy kuzynki Mateusza zorganizować koncert charytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie Mateusza po przeszczepie. Niech 26 lipca będzie dniem wypełnionym radością i nadzieją na wyzdrowienie Mateusza i innych chorych, która nigdy nie zagaśnie. Zapraszajcie swoją rodzinę i znajomych, widzimy się 26 lipca o godzinie 15:00 na boisku LKS Burza Roczyny  – informują na Facebooku przyjaciele Mateusza.

Podziel się
Skip to content