Przejdź do treści

Jesienna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Informacje, 04 października 2023 10:20

Urząd Miejski w Andrychowie informuje, że w miesiącach październik - listopad 2023 r. na terenie Gminy Andrychów nastąpi zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych opon (pochodzących z rowerów, wózków, motorowerów, motocykli oraz samochodów osobowych) bezpośrednio spod nieruchomości jednorodzinnych.

Za odpady wielkogabarytowe uznaje się odpady komunalne, które ze względu na swoje rozmiary i masę, nie mogą być umieszczone w typowych pojemnikach przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych. Odpady w dniu wywozu należy wystawić przed nieruchomość najpóźniej do godz. 6.00!!!

UWAGA!!!

W związku z obowiązującymlimitemzużytych opon (do 4 sztuki na rok z danej  nieruchomości) wszystkie opony wystawiane przez właścicieli nieruchomości podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych winny być oznakowane indywidualnym numerem ewidencyjnym, nadanym dla nieruchomości, w celu ich prawidłowego przypisania do poszczególnych nieruchomości przez firmę wywozową.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady zielone, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi.

Wskazane odpady nie będą odbierane spod nieruchomości!

Można je oddać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zlokalizowanych w Andrychowie przy ul. Batorego 24 lub ul. Biała Droga.

Źródło: UM w Andrychowie

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content