Przejdź do treści

Jakie terminy do lekarzy specjalistów? Sprawdziliśmy!

Informacje, 04 stycznia 2023 13:31

Postanowiliśmy sprawdzić, jak długo czeka się na wizytę do niektórych specjalistów. Chodzi o pacjentów korzystających z ubezpieczenia zdrowotnego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wszystkie podane poniżej dane dotyczą stanu na 4 stycznia. Są zatem orientacyjne, bo sytuacja zmienia się niemal każdego dnia. Do kardiologa w Andrychowie, jeśli chodzi o przypadek pilny trzeba odczekać ponad pięć miesięcy, i to bez wyznaczenia konkretnej daty. Pacjenci muszą czekać na telefon zwrotny z rejestracji. A ci bez stempelka „pilne” na przyjecie mogą liczyć za 11 – 12 miesięcy.

Andrychowska poradnia alergologiczna rejestruje na 7 sierpnia. Placówka diabetologiczna w Wadowicach – na 18 kwietnia. Endokrynologiczna i osteoporozy – oczywiście wizyty prywatne w naszym województwie realizowane są z terminami nawet jeszcze na dziś i jutro. Natomiast w ramach NFZ można próbować umawiać się indywidualnie, i to telefonicznie, gdyż w ramach rejestracji elektronicznych brak miejsc. Można szukać w innych województwach. Terminy najwcześniejsze są na październik br., ale są także przychodnie proponujące wizyty pod koniec 2024 r., a nawet w lutym 2026!

Poradnia dermatologiczna w Andrychowie rejestruje na 31 maja, laryngologiczna na 23 stycznia, a neurologiczna (wszystkie w „Medicanie”) na 10 stycznia.

Zebrał: jd Fot. Archiwum „Nowin Andrychowskich”

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content