Jak dobierać krawat do garnituru?
Granatowy garnitur jest uniwersalny, stylowy, klasyczny, lecz z żywiołowym, młodzieńczym sznytem, idealny zarówno na wesele, jak i wyjście do restauracji. Jaki krawat pasuje do garnituru granatowego jak ulał? Opcji mamy kilka. Na początku warto pamiętać o podstawowych zasadach dobierania dodatków do dowolnego garnituru. To sprawdzone metody, a trzymając się tej klasycznej etykiety nigdy nie popełnimy stylistycznego faux pas. Dobierając krawat wybór wydaje się przytłaczający: jednolity czy wzorzysty, cieńszy czy szerszy, w prążki, paski, groszek, kratę czy paisley. Do tego dochodzi jeszcze kwestia węzła klasyczny „w czwórkę”, królewski węzeł windsorski, podwójny węzeł księcia Alberta, czy może węzeł Kent? Ważne jest również pamiętanie o odpowiedniej długości zawiązanego krawata: zawsze powinien kończyć się nie więcej niż 2 cm nad paskiem.
Jakie krawaty będą pasować do granatowego garnituru?
Na co więc się zdecydować? Jaki kolor krawatu do granatowego garnituru i białej koszuli sprawdzi się najlepiej? Do tego klasycznego, a jednocześnie nowoczesnego koloru garnituru da się dopasować prawie że każdy krawat, dzięki czemu mamy wiele możliwości na dopasowywanie. Zarówno wzorzysty, jak i gładki, jednokolorowy krawat będzie doskonale komplementował granatowy garnitur. Popularnym wyborem jest czerwony krawat, który świetnie kontrastuje z atramentowym błękitem – decydując się na tę opcję należy jednak uważać, by nie przesadzić z jaskrawością czerwonego. Bordo lub ciemna zieleń również sprawdzą się w sam raz. Można również nieco zaryzykować i spróbować krawatu… granatowego. Ważne jednak, by odcień krawatu był wtedy dokładnie taki sam, jak odcień garnituru. Nie istnieje jedna, idealna opcja, która sprawdzi się na każdą okazję, dlatego ważne jest eksperymentowanie i odnajdywanie swojego, niepowtarzalnego stylu. Podobnie wygląda to w kwestii szerokości krawatu: tutaj dużą rolę odgrywa sylwetka. Mężczyźni większej postury, postawni i wysocy, mogą w zbyt cienkim krawacie wyglądać nico komicznie. Szczupły mężczyzna w zbyt szerokim krawacie również sprawia wrażenie kogoś nieświadomego swoich proporcji.

Coś dla odważniejszych
Krawaty mogą jednak wykraczać poza klasyczną formę. Większość mężczyzn ufa stabilnej, ponadczasowej formule jednolitego krawatu w stonowanym kolorze. Nie ma co się dziwić: mężczyzna w granatowym garniturze skomplementowanym jasnobłękitnym lub bordowym krawatem nie może nie wyglądać dobrze. Klasyka jest popularna do dzisiaj nie bez powodu, czym jednak jest moda, jeśli nie kolejnym sposobem na wyrażenie siebie? Eksperymentowanie z nieco bardziej ekstrawaganckimi krawatami może dla wielu okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli lubisz zrywać z tradycją i zwracać na siebie uwagę, możesz zdecydować się na bardziej krzykliwy kolor – pomarańcz czy róż – lub niecodzienny wzór czy nawet… nadruk. Krawaty w prosty, powtarzający się wzór, począwszy od palemek czy kwiatów, aż po żółte, gumowe kaczki z daleka wyglądają niepozornie, jednak z bliska oferują masę charakteru.