Przejdź do treści

„Jabłuszko – cytrynka” – policyjna akcja w Stanisławiu Górnym

Informacje, 20 października 2023 11:41

Cytryna zamiast mandatu, natomiast jabłko dla kierowców, którzy przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Taką akcję przeprowadzili policjanci ruchu drogowego z wadowickiej komendy wraz z uczniami szkoły podstawowej w Stanisławiu Górnym, która przystąpiła do konkursu "Odblaskowa szkoła".

17 października br., policjanci z wadowickiej drogówki wraz z uczniami klas I i II z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym prowadzili działania pn. „Jabłuszko – cytrynka”. Mundurowi sprawdzali czy kierowcy nie łamią przepisów ruchu drogowego w rejonie miejscowej szkoły. Dzielnie pomagali im uczniowie.

Kierowcy, którzy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego otrzymywali od dzieci jabłko, natomiast kierowcy, którzy popełnili wykroczenia np. przekroczyli dopuszczalną prędkość lub nie korzystali podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, zostali pouczeni o skutkach prawnych wynikających z przepisów i wyjątkowo zamiast mandatu musieli zjeść plasterek cytryny. Kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą, jednak z uśmiechem na twarzy przyjmowali plastry kwaśnego owocu i obiecywali poprawę.

Akcja miała na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród kierowców, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego o zagrożeniach mogących wystąpić w rejonie placówek oświatowych.

Policjant przeprowadził także prelekcje na temat bezpieczeństwa na drodze dla uczniów wszystkich klas.

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content