Przejdź do treści
Reklama
Reklama

IV liga prawie jak Ekstraklasa

Sport, 30 czerwca 2020 08:48

Małopolski Związek Piłki Nożnej opublikował właśnie informację o kształcie IV ligi w nadchodzącym sezonie 2020/2021. Rozgrywki po pierwszej rundzie zostaną podzielone na grupę mistrzowską i spadkową.

“Czwarte ligi w nowym sezonie zagrają jedną rundę, po czym nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową.” – czytamy na mzpnkrakow.pl.

To pokłosie braku spadków w zakończonym przedwcześnie sezonie 2019/2020, przez co w obu grupach małopolskiej IV ligi znajdzie się około dwudziestu zespołów. Szczegóły mają zostać opublikowane po rozegraniu baraży o awans do III ligi, w których Unia Tarnów zmierzy się z Cracovią II.

Póki co nieoficjalnie mówiło się o rezygnacji z udziału w IV lidze takich drużyn jak Wisła II Kraków, Czarni Staniątki czy Skawinka Skawina.

Rozgrywki IV ligi w nowym kształcie rozpoczną się w weekend 8-9 sierpnia. Z kolei tydzień wcześniej, 1-2 sierpnia, rozpoczną się zmagania w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Na obu tych szczeblach reprezentantów ma oczywiście Beskid Andrychów.

Piłkarze seniorskiej drużyny Beskidu przygotowują się tymczasem do nowego sezonu. W połowie czerwca wznowili treningi i zdążyli już wygrać sparing z Podbeskidziem II Bielsko-Biała 3:1 (po golach Mariusza Sobali i dwóch Artura Różyckiego). W planach mają jeszcze sparingi z MRKS Czechowice-Dziedzice, Orłem Łękawica, GKS II Tychy oraz MKS Trzebinia lub Iskrą Pszczyna. Początkiem sierpnia andrychowianie dołączą też do zmagań w Pucharze Polski.

W składzie Beskidu zapowiada się kilka solidnych wzmocnień, a wśród nich mają znaleźć się piłkarze, którzy w przeszłości stanowili o jego sile, jeszcze w czasach występów w III lidze.

gs, fot. Grzegorz Sroka

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content