Przejdź do treści

Isny – Andrychów: 25 lat minęło…

Informacje, 09 października 2022 19:23

W Isny odbyły się uroczystości związane z 25-leciem podpisania umowy partnerskiej z Andrychowem. Ceremonię podsumowującą zorganizowano w niedzielę (9 października).

Wcześniej andrychowscy goście mieli okazje zwiedzić Isny i okolice, w tym m.in. Jezioro Bodeńskie oraz Muzeum Zeppelina. Jedną z wycieczek po mieście oprowadzał burmistrz Rainer Magenreuter. Na miejscowym cmentarzu oddali hołd nieżyjącym już niemieckim „ojcom” partnerstwa – Manfredowi Behrningowi i Helmutowi Morlokowi. Gospodarze przygotowali też prezentację poświęconą historii partnerstwa obu miast. Podczas niedzielnego podsumowania wręczono specjalne wyróżnienie byłemu burmistrzowi Tadeuszowi Woźniakowi, który podpisał umowę z Isny. Podobne przygotowano dla Jana Zielińskiego, który jednak ze względu na stan zdrowia nie mógł przyjechać do Isny. Burmistrz zaprzyjaźnionego, niemieckiego miasta otrzymał od władz Andrychowa specjalną statuetkę 25-lecia partnerstwa. – Moim życzeniem jest, aby nasze miasta świętowały kiedyś 100-lecie współpracy – przekazała podczas uroczystości Doris Graenert. Uhonorowano ją specjalną figurką ceramiczną autorstwa Zbigniewa Burego. Były też występy artystyczne miejscowych zespołów oraz reprezentującego gminę Andrychów Servoos Family.

Na przyszły rok, jak już informowaliśmy, zaplanowano dalszy ciąg obchodów jubileuszowych, tym razem jednak już w Andrychowie.

jd Fot. Jacek Dyrlaga, Robert Fraś

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content