Przejdź do treści

IRAŃCZYK W POLSCE  Michał Rezazadeh w Klubie Podróżnika

Informacje, 19 października 2022 10:30

Koło PTTK „Chałupa” w Andrychowie zaprasza na spotkanie w Klubie Podróżnika, które odbędzie się w sali bankietowej Restauracji na Starym Tartaku w Andrychowie we wtorek 25 października o godz. 18.00.

Gościem Klubu Podróżnika będzie Michał Rezazadeh, który od 2018 roku prowadzi na serwisie YouTube popularny kanał „Irańczyk w Polsce”. Michał – bo tak go nazwali polscy przyjaciele – utożsamia się z Polską i włada Polszczyzną tak, jakby się tutaj urodził. Niedawno obronił pracę licencjacką na wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego.

Podróżując wzdłuż i wszerz kraju nad Wisłą, pokazuje Polskę Polakom swoimi perskimi oczyma i poetycką duszą. W ubiegłym roku, na trasie jego wędrówek znalazł się również Andrychów. Wracał tu wielokrotnie, kręcąc przy okazji kilka filmów na swój kanał. Z Zespołem Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW trenował krakowiaka, świetnie prezentując się w stroju krakowskim. W działającej od 1877 roku Piekarni Parowej U FRYSIA pobierał lekcję wytwarzania i pieczenia chleba. W Targanicach, w gospodarstwie pana Tadeusza i pani Emilii uczył się doić krowy, ekscytując się nowym doświadczeniem.

Gościnny kąt znalazł u Jadwigi i Andrzeja Janus. To będzie bardzo ciekawe spotkanie.  

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Materiał nadesłany przez Koło PTTK „Chałupa”

Podziel się
Skip to content