Przejdź do treści

Inwałd znów wygrywa turniej BRD

Informacje, 31 marca 2015 12:06

20 marca odbył się Międzyszkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Podstawowych gminy Andrychów i Wieprz. W turnieju wzięło udział 7 drużyn. Tym razem miejscem zawodów była sala gimnastyczna w Szkole w Inwałdzie.

Podziel się

Szkołę Podstawową w Inwałdzie reprezentowali uczniowie klasy 6b – Izabela Roman, Zuzanna Zontek i Maciej Kierpiec oraz uczeń klasy 5a – Krystian Pikoń.
Zadaniem każdej drużyny było rozwiązanie testu dotyczącego znajomości przepisów ruchu drogowego i testu związanego z zasadami przejazdu przez skrzyżowanie, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazda po torze przeszkód.  Drużyna uczniów Szkoły Podstawowej w Inwałdzie, podobnie jak drużyna gimnazjalistów, okazała się bezkonkurencyjna – zwyciężyła w każdej kategorii, co dało jej w rezultacie I miejsce w turnieju! Do turnieju przygotowała Drużynę Pani Dorota Buda. 
Warto zaznaczyć, że Maciej Kierpiec, jako jedyny wśród 28 uczestników, przejechał bezbłędnie tor przeszkód. Uczniowie z Inwałdu są więc kolejny raz mistrzami gminy Andrychów i Wieprz, a uzyskany wynik dał im kwalifikację do etapu powiatowego.  II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej Sułkowicach – Łęgu, również kwalifikując się do etapu powiatowego. Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach zmagań!
Dorota Buda

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content