Przejdź do treści

Inwałd. Pijany rowerzysta ukarany wysokim mandatem

Informacje, 07 września 2022 08:09

Ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez wadowickich policjantów rowerzysta. Policja przypomina, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

W minioną niedzielę (4 września br.), policjanci z wadowickiej drogówki, po godzinie 21.00 w Inwałdzie, zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może być on pod wpływem alkoholu. Przypuszczenie mundurowych szybko się potwierdziło, gdyż w rozmowie z nim, podczas legitymowania, stróże prawa wyczuli od mężczyzny alkohol. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, że 45-latek wsiadł na jednoślad, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo rower nie posiadał wymaganego oświetlenia.  W związku z popełnionymi wykroczeniami 45-latek został ukarany, zgodnie z obowiązującym od początku 2022 roku taryfikatorem, mandatem  w wysokości 2500 złotych, a także mandatem w kwocie 200 złotych za brak odpowiedniego wyposażenia roweru.
Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy o rozsądek na drodze!

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się
Skip to content