Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Interwencje kęckich policjantów

Informacje, 22 lutego 2021 10:23

W nocy z 19/20 lutego 2021 tuż po godzinie 23.00 służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym do którego doszło w Bielanach na ulicy Kęckiej.

Jak wstępnie ustalili policjanci 19-letni mieszkaniec gminy Kęty, kierując samochodem marki Honda tuż przed rondem stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w wysepkę ronda. Razem z młodym kierowcą podróżowały trzy 17-latki. W wyniku zdarzenia obrażeń w postaci urazu głowy doznała jedna z nich. Została ona przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala.
W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.
Policjanci apelują o zmniejszenie prędkości, stosowanie się przepisów drogowych, a także o uwagę i rozsądek za kierownicą.Kęty. Po pijaku wjechał na chodnik
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 64-letniego mieszkańca Kęt, podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a następnie staranował barierki oddzielające chodnik od jezdni.
Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (18.02.2021) na kęckim Rynku. Tuż przed godziną 19.00 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zostali zaalarmowani o samochodzie marki Renault Clio, który wypadł z jezdni na chodnik.
Na miejsce natychmiast ruszył jeden z patroli. Mundurowi szybko zlokalizowali uszkodzone renault oraz jego kierowcę. Jak się okazało 64-latek będąc pod wpływem alkoholu (,2,2 promila ) stracił panowanie nad pojazdem, po czym wypadł z jezdni i uszkadzając barierki wjechał na chodnik. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny.

KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content