Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

Intensywny weekend dla ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR

Informacje, 13 września 2021 10:09

Piękna pogoda sprzyja wyprawom w góry. Tylko w sobotę i niedzielę (11-12 września) ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR wyruszali na pomoc 16 razy. Interweniowali dyżurni z SR: Klimczok (4), Hala Skrzyczeńska (4), CSR Szczyrk (3), Wisła (1), Markowe Szczawiny (1), Hala Miziowa (1), Leskowiec (1) i Żar (1).

11-12 września GOPR Beskidy

Oprócz typowych wypadków turystycznych i rowerowych, ratownicy prowadzili wyprawę poszukiwawczą w rej. Wisły Kozińce – Nowa Osada. Po godz. 16:00 Centralna Stacja Ratunkowa w Szczyrku otrzymała zgłoszenie z Komisariatu Policji w Wiśle o 57-letnim grzybiarzu (osoba ratowana z problemami kardiologicznymi), który o umówionej porze (12:00) nie powrócił do miejsca zakwaterowania. W pierwszej kolejności ratownicy przeszukali lasy w rejonie stacji narciarskiej Nowa Osada oraz północne stoki góry Kozińce. W międzyczasie okazało się, że mężczyzna po kilkugodzinnej wędrówce dotarł do pensjonatu.

Goprowcy apelują:

Planujesz wyjście w góry? Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu, zainstaluj aplikację Ratunek i poinformuj najbliższych o trasie wycieczki.

Źródło: GOPR Beskidy

Podziel się
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content